SAMBUCOL Имуно форте сируп, 120 мл

sambucol (black elderberry) immuno forte vitamin c + zinc liquid imunitet crn bozel cink
SAMBUCOL Имуно форте сируп, 120 мл
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048105C
favorite_border

Опис на производот

Сируп од црн бозел

Sambucol® Immuno Forte  е сируп со одличен вкус, наменет за поддршка на имунолошкиот систем кај возрасни и деца над 3 години.

Содржи црн бозел и витамини и минерали, вклучително витамин Ц и цинк.

Со AntiVirin® активност, за заштита на клетките.

  • Поддршка на имунолошкиот систем

Силниот имун систем ја помага борбата против инфекциите. Sambucol® Immuno Forte содржи витамин Ц и цинк кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.

  • Бозел

Бозелот се користел во традиционалната употреба со векови. Уникатниот метод на подготовка во Sambucol формулацијата, има за цел максимално да ги зачува здравствените придобивки на бозелот. 

  • Научно тестирана формула

Sambucol е научно тестирана формула поддржана со 10 годишно научно истражување. Ја помага нормалната функција на имунолошкиот систем и одржување на здравјето и благосостојбата на организмот.

  • Заштита на клетките

Флавоноидите - природно присутни во бозелот заедно со витамин Ц и цинк придонесуваат во заштитата на клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 120 мл

Состав: 10 мл содржи:                              

    %ПДВ*
Витамин Ц  110 мг 138
Цинк  2.6 мг 26
Бозел 3.8 г  

*препорачано дневно внесување

Состојки: глукозен сируп, сок од бозел (Sambucus nigra L.), витамин Ц (Аскорбинска киселина),
Арома: малина (Rubus idaeus)
Регулатор на киселост: лимонска киселина, цинк глуконат.
Конзерванс: калиум сорбат.
                                          
Не содржи: глутен и квасец, вештачки бои и засладувачи.
Погодено за вегани и вегетаријанци.

Употреба:

  • Возрасни: 10 мл (2 кафени лажички на ден)
  • Деца 3-12 години: 5 мл (1 кафена лажичка на ден)

Во тек на зимскиот период:

  • Возрасни: 10 мл (2 кафени лажички), четири пати на ден
  • Деца 3-12 години: 10 мл (2 кафени лажички), два пати на ден

Не го земајте производот на празен стомак.
Може да се користи во тек на цела година.
Не предизвикува поспаност.
Ако сте бремени или доите, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на било кој производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се