SAMBUCOL Имуно форте, 30 капсули

sambucol (black elderberry) immuno forte vitamin c + zinc capsules imunitet crn bozel cink
SAMBUCOL Имуно форте, 30 капсули
591,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
048882C
favorite_border

Опис на производот

Sambucol Immuno Forte капсулите се наменети за поддршка на имунолошкиот систем кај деца над 12 години и возрасни.

Содржи црн бозел, витамин Ц и цинк, во форма на капсули лесни за голтање. Со AntiVirin® активност, за заштита на клетките. Не предизвикува поспаност.

  • Поддршка на имунолошкиот систем

Силниот имун систем ја помага борбата против инфекциите. Sambucol Имуно форте капсулите содржат витамин Ц и цинк кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.

  • Црн бозел

Црниот Бозел се користел во традиционалната употреба со векови. Sambucol е заштитена формулација на црн бозел, со природен начин на дејство наречено AntiVirin®. Уникатниот метод на подготовка во Sambucol формулацијата, има за цел максимално да ги зачува здравствените придобивки на бозелот. 

  • Научно тестирана формула

Sambucol е научно тестирана формула поддржана со 10 годишно научно истражување. Ја помага нормалната функција на имунолошкиот систем и одржување на здравјето и благосостојбата на организмот.

  • Заштита на клетките

Флавоноидите - природно присутни во бозелот заедно со витамин Ц и цинк придонесуваат во заштитата на клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 30 капсули

Состав:

  2 капсули %ПДВ* 4 капсули %ПДВ*
Витамин Ц 400 мг 500 800 мг 1000
Цинк 12 мг 120 24 мг 240

Црн бозел екстракт од сок 35:1#  254 мг/508 мг        

*препорачано дневно внесување
#еквивалент на 7.8 г/15.6г сок од црн бозел

Состојки: витамин Ц (Аскорбинска киселина), сув екстракт од сок на црн бозел (Sambucus Nigra L.), средство за зголемување на волуменот (малтодекстрин), обвивка на капсулата (хидроксипропилметил целулоза), цинк сулфат, средства против згрутчување (магнезиум стеарат, силициум диоксид).
                                        
Граничниот производ Sambucol® Immuno Forte 
Не содржи додадени шеќери, вештачки бои и ароми

Погодено за вегани и вегетаријанци.

Употреба:

Препорачана дневна доза за поддршка на имунитетот:

  • Деца над 12 години: 1 капсула на ден
  • Возрасни: 2 капсули на ден

Препорачана дневна доза во тек на зимскиот период за дополнителна поддршка:

  • Деца над 12 години: 1 капсула двапати на ден
  • Возрасни: 2 капсули двапати на ден

Земајте ги капсулите после јадење, со ладен напиток.
Голтнете ја капсулата цела.

Ако сте бремени или доите, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на било кој производот.
Не го земајте производот на празен стомак.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се