EASYVIT Easyfishoil Мултивит таблети со рибино масло и холин, 30 таблети за џвакање

EASYVIT Easyfishoil Мултивит таблети со рибино масло и холин, 30 таблети за џвакање
699,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053177C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

EASYFISHOIL Multi е производ на база на рибино масло (со омега 3 масни киселини - ЕПА и ДХА) во комбинација со холин и мултивитамини, наменет за поддршка на здравјето и имунитетот, кај деца на возраст од 3-10 години.

  • Омега 3 се есенцијални масни киселини, кои организмот не ги создава и затоа е неопходно да се внесуваат со исхраната. Придонесуваат за одржување на здравјето на мозокот, срцето и одржување на нормален вид
  • Холинот придонесува за одржување на нормални когнитивни способности
  • Витаминскиот комплекс во состав на производот EASYFISHOIL Multi е внимателно формулирана комбинација на сите витамини потребни за здрав раст и развој на децата

EASYFISHOIL Multi е произведен со помош на посебна патентирана технологија на комбинирање на омега 3 масни киселини со вода и липосолубилни витамини, што резултира со маскирање на вкусот на рибиното масло.

EASYFISHOIL Multi е достапен во форма на таблети за џвакање кои имаат пријатен вкус на јагода, лимон и портокал.

Пакување: 30 таблети за џвакање

Содржина

Состав: 1 таблета за џвакање содржи:

    *ПДВ%
Концентрирано рибино масло 500.8 мг /

Вкупно Омега 3 масни киселини

ДХА (докосахексаенска киселина)

ЕПА (еикосапентаенска киселина)

315.50 мг

105.17 мг

157.75 мг

 

 

/

 

Холин 20 мг /
Витамин Ц 15 мг 19%
Витамин Е 6 α TE мг 50%
Витамин Б3 (ниацин) 3 мг NE 19%
Витамин Б6 0.8 мг 57%
Витамин А 400 RE мкг 50%
Витамин Д3 5 мкг (200 ИЕ) 100%
Витамин Б9 (фолна киселина) 150 мкг 75%
Витамин Б12 1.5 мкг 60%
Биотин (витамин Б7) 30 мкг 60%

*препорачано дневно внесување

Состојки: Концентрирано рибино масло, засладувач: ксилитол, пречистена вода, засладувач: сорбитол, средство за желирање: говетски желатин, холин битартарат, регулатор на киселина: натриум цитрат, Л-аскорбинска киселина, арома: природна арома на јагода, Д-алфа токоферол, арома: природна арома на портокал, арома: природна арома на лимон, никотинамид, боја: екстракт од пиперка, засладувач: стевиол гликозиди, пиридоксин хидрохлорид, ретинил палмитат, холекациферол, птероилмоноглутаминска киселина, цијанокобаламин, Д-биотин.

Употреба:

  • За деца од 3-10 години, по една таблета за џвакање на ден, по оброк

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се