EASYVIT Easyfishoil Бета глукан, 30 таблети за џвакање

easy fish oil beta glucan easivit omega 3 vitamin vitamini ribino maslo beta glukan
EASYVIT Easyfishoil Бета глукан, 30 таблети за џвакање
866,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053258C
favorite_border

Опис на производот

EASYFISHOIL Beta Glucan е производ на база на рибино масло (со омега 3 масни киселини - ЕПА и ДХА) во комбинација со бета глукан, витамин А, витамин Ц и витамин Д, наменет за зајакнување на имунолошкиот систем кај деца на возраст од 3-10 години.

  • Омега 3 се есенцијални масни киселини, кои организмот не ги создава и затоа е неопходно да се внесуваат со исхраната. Придонесуваат за одржување на здравјето на мозокот, срцето и одржување на нормален вид.

  • Бета глуканот е полосахариден дериват кој придонесува за зголемување на одбрамбените способности на организмот.

  • Витамините А, Ц и Д се исто така докажани во нивната улога за одржување и зајакнување на имунолошката функција.

EASYFISHOIL Beta Glucan е произведен со помош на посебна патентирана технологија на комбинирање на омега 3 масни киселини со вода и липосолубилни витамини, што резултира со маскирање на вкусот на рибиното масло.

EASYFISHOIL Beta Glucan е достапен во форма на таблети за џвакање кои имаат пријатен вкус на мешано овошје.

  • EASYVIT Продyктите се произведени според револуционерната технологија ConCordix.

ConCordix е технологија развиена за да го одрази начинот на кој природно ги внесуваме нашите хранливи материи почнувајќи од џвакањето. ConCordix Smart Chews ja отсликува структурата на храната со фиксирање на милијарди ситни капки во желатинската матрица, зголемувајќи ја површината на контактот што ја подобрува апсорпцијата на активните состојки во телото. Технологијата ConCordix е развиена преку многубројните истражувања и развојни студии од страна на Норвешкиот универзитет за наука и технологија. Тоа е патентиран метод кој комбинира масни киселини со вода, витамини и минерали растворливи во масти во форма на емулзија.

Пакување: 30 таблети за џвакање

Содржина

Состав: 1 таблета за џвакање содржи:

   

*ПДВ%

Концентрирано рибино масло

475.5 мг  

Вкупно Омега 3 масни киселини

ДХА (докосахексаенска киселина)

ЕПА (еикосапентаенска киселина)

299.57 мг

149.78 мг

99.86 мг

 

Бета глукан

50 мг  

Витамин А

500 RE мкг

63%

Витамин Ц

15 мг 19%

Витамин Д3

12.5 мкг

250%

*препорачано дневно внесување

Состојки: концентрирано рибино масло, засладувач: ксилитол, пречистена вода, засладувач: сорбитол, средство за желирање: говетски желатин, бета глукан (квасец), регулатор на киселина: натриум цитрат, Л-аскорбинска киселина, арома: од мешано овошје, антиоксиданс: јаболкова киселна, ретинил палмитат, боја: екстракт од пиперка, засладувач: стевиол гликозиди, холекациферол.

Употреба: за деца од 3-10 години, по една таблета за џвакање на ден, по можност наутро.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се