SOLGAR Калциум Магнезиум Цитрат, 50 таблети

SOLGAR CALCIUM MAGNESIUM CITRATE magnezium kalcium
SOLGAR Калциум Магнезиум Цитрат, 50 таблети
703,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049257C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Висока потенција
  • Погодно за вегани

Пакување: 50 таблети

Состав:

Пет (5) таблети содржат:

    %ПДВ*
Калциум (како цитрат) 1000 мг 125
Магнезиум (како оксид, цитрат)  500 мг ** 133 

Средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза;Средство за глазирање: хидроксипропилметил целулоза, растителен глицерин (од масло од семки на палма и кокосово масло);Средство против стврднување: силикон диоксид; растителна стеаринска киселина, растителен магнезиум стеарат,целулозна гума; Боја: титаниум диоксид

*препорачано дневно внесување

**оваа количината на магнезиум може да предизвика благи стомачни непријатности кај чувствителни лица

Погодно за вегани.

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи или вештачки ароми, додадени шеќери, не содржи сол и скроб.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се