SUPERDIET Органска коприва, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Ortie Piquante bio Organic French Spicy Nettle ampules kopriva ampuli
SUPERDIET Органска коприва, 20 ампули по 15 мл
950,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
021262C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Ortie Piquante Bio - Органска коприва е додаток на исхраната.

  • Сертифициран органски производ
  • Kопривата придонесува за нормална функција на зглобовите, мускулите и тетивите
  • Погодно за вегани
  • 100% растителен производ

Ortie Piquante ампулите содржат течен екстракт од коприва добиен со посебен метод на ладна екстракција без присуство на алкохол, бои и конзерванси.

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

 

Две ампули

(30 мл) содржат

     ПДВ*
Коприва

(Urtica dioica L)

 1200 мг** /

 *препорачано дневно внесување
**еквивалент на суво растение

Состојки:

- воден екстракт на коприва* (лист)
*состојки од органско производство

Не содржи алкохол, конзерванси и бои.

Употреба:

  •  За возрасни и деца над 6 години, по една (1) до две (2) ампули на ден, наутро, чисти или разредени во половина чаша вода / програма за 10 до 20 работни дена.

Предупредување: Предупредување: Не се препорачува употреба на производот кај бремени жени и доилки. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и здрав начин на живот.  Да се чува на места недостапни за деца. Ампулите се наменети за пиење - не за инјектирање. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се