CORINE de FARME Baby Екстра нежна купка за коса и тело со цвет од бадем, 500 мл

CORINE de FARME Baby Екстра нежна купка за коса и тело со цвет од бадем, 500 мл
279,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043105C
favorite_border

Опис на производот

Нежно чистење на чувствителната кожа и деликатната коса на бебињата и возрасните.

Она што е добро за чувствителната бебешка кожа, е добро и за целото семејство.

Оваа екстра - нежа купка за туширање, без сулфати и сапун, е совршена за нежно чистење на кожата и косата на новороденчиња, бебиња и возрасни. Збогатена со екстракт од цвет од бадем познат по своите омекнувачки и навлажнувачки својства, оваа формула без сапун го намалува ризикот од сушење на кожата на вашето бебе и ја остава кожата мека, хидрирана и лесно миризлива. По употреба косата е мазна и свиленкаста.

  • За нежно чистење на кожата на целото семејство
  • Го намалува ризикот од сушење на кожата
  • Ја омекнува и хидрира кожата на целото семејство
  • Не ги иритира очите
  • Одлично одговара за секојдневна употреба кај возрасни лица

Пакување: 500 мл

Содржина

Состојки од природно потекло строго одбрани благодарение на нивните придобивки за кожата.

Формула прилагодена на чувствителната бебешка кожа уште од самото раѓање

Не содржи: сулфати, парабени, феноксиетанол, алкохол, сапун, хипоалергено.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се