FLEURANCE Хидратантен крем со алое вера, 50 мл

FLEURANCE Хидратантен крем со алое вера, 50 мл
400,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028334C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Органска козметика

  • За сите типови на кожа
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати.

Хидратантен крем, формулиран за одржување на хидратација на кожата и заштита на нејзината природна структура. Внимателно одбраните активни состојки (алое вера, шеа путер и масло од јојоба) ја негуваат и штитат кожата. Нежната текстура брзо навлегува во кожата и ја прави мека и еластична.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав:

  • 98% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 99% од вкупните растителни состојки се од органско производство
  • 26% од вкупните состојки се од органско производство

Употреба: нанесете на целото лице и вратот. Хидратација на горните слоеви на кожата. После првото отварање да се користи до 10 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се