PHARMAVITAL Б-комплекс + фолна киселина, 450 таблети

PHARMAVITAL Б-комплекс + фолна киселина, 450 таблети
825,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052275C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

На нашето тело му треба доволно енергија за здрав раст на нервите и клетките. На нашето тело му е потребен комлексот на Б витамини.

Комбинација од Б-витамини и фолна киселина  е одлична за метаболизирање на јаглехидратите, протеините и мастите во енергија. Особено бремените и доилките и постарите лица имаат зголемена потреба на фолна киселина. 

Б комплекс се идеална комбинација за здрава и убава кожа, како и обезбедување на енергија на организмот, здравје на мозокот и нервниот систем.

  • Витамини Б1, Б6, Б12, ниацин, биотин и фолна киселина придонесуваат за нормална психолошка функција
  • Пантотенската киселина придонесува за нормална ментална способност. Витамини Б1, Б2, Б6, Б12, ниацин и биотин придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем
  • Витамин Б2, ниацин и биотин придонесуваат за одржување на нормална кожа и мукозни мембрани. Биотин придонесува за одржување на нормална коса
  • Витамини Б2, Б6, Б12, ниацин, пантотенска киселина и фолна киселина придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста
  • Витамин Б1 придонесува за нормално функционирање на срцето. Витамин Б12 и фолна киселина придонесуваат за нормален метаболизам на хомоцистеин, важен фактор за здравјето на срцето
  • Витамини Б6, Б12 и фолна киселина придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем

Пакување: 450 таблети

Содржина

Состав: една таблета содржи:

    ПДВ%*
Витамин Б1 3 мг 273
Витамин Б2 3.6 мг 257
Витамин Б6 2 мг 143
Витамин Б12 1 мкг 40
Ниацин 18 мг 113
Пантотенска киселина 6 мг 100
Фолна киселина 200 мкг 100

*препорачано дневно внесување

Употреба: се препорачува за возрасни по 1 таблета на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се