BECUTAN Детски бадемов крем 100 мл

BECUTAN Детски бадемов крем 100 мл
132,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035638C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Следејќи ги секојдневните потреби на најмалите, развиена е нова формулација на крем наменет за секојдневна нега на бебешката и детска кожа, чиј што состав во својата содржина се базира на масло од бадем. Becutan детскиот бадемов крем има особено блага и хипоалергена формулација, а сите компоненти кои влегуваат во неговиот состав, имаат дејство да ја подобруваат влажноста на кожата, да ја смируваат и превентивно делуваат против појавата на црвенило и иритации. Не содржи парабени.

Пакување: 100 мл

Содржина

Во својот состав содржи:

  • Масло од бадем, кое е богато со витамини А, Е и Д. Маслото помага во одржување на нормалната влажноста на кожата, истовремено, го намалува црвенилото на кожата и ја зголемува нејзината отпорност кон надворешните влијанија
  • Ланолин кој ја одбива водата од површината на кожата и создава физичка бариера во допир со влага, притоа го спречува исушувањето на кожата и помага во одржувањето на нејзината природна влажност
  • Цинк оксид, создава тенок заштитен слој кој површината на кожата ја одржува сува, а истовремено го спречува црвенилото, исипот и иритацијата кај надразнетата кожа.
  • Вазелин го спречува губитокот на влага и е наменет за нега на исклучително сува кожа склона кон пукање

Кремот може да се користи и во пеленската регија. Не содржи парабени, бои и алкохол. Се нанесува во тенок слој, на чиста кожа со благо втривање.

  • Не содржи парабени
  • Не содржи алкохол
  • Не содржи бои
  • Има приспособена pH вредност
  • Со масло од бадем, ланолин, цинк оксид и вазелин
  • Погоден и за нега во пеленска регија

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се