EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Ноќен крем, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Night cream 69678 noken krem so hijaluronska kiselina
EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Ноќен крем, 50 мл
2.127,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040878C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity Ноќен крем за лице

  • За секој тип на кожа

Подобрување на напредните знаци на стареење на кожата:

  • Комплексот колаген-еластин, комбинација од арктиин и креатин, го реенергизира производството на колаген и ја зголемува еластичноста на кожата.
  • Дерматолошки докажаниот Thiamidol ги осветлува возрасните дамки (први видливи резултати после 2 недели)
  • Формулата со долго и кратковерижна хијалуронска киселина ја хидрира кожата и помага за пополнување дури и на длабоките брчки од внатре кон надвор
  • Формулата со арганово масло богато со липиди, ја помага регенерацијата и интензивно ја подхранува кожата во текот на ноќта

Резултат: За помазна и посјајна кожа, со видно помлад изглед.

  • Дерматолошките проучувања докажуваат: добра кожна подносливост и ефикасност

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Panthenol, Glyceryl Stearate Citrate, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Argania Spinosa Kernel Oil, Hydrogenated Coco-Glycerides, Butyrospermum Parkii Butter, Sodium Hyaluronate, Arctium Lappa Fruit Extract, Creatine, 1-Methylhydantoin-2- Imide, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol (Thiamidol®), Pantolactone, Tocopherol, Tapioca Starch, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Dimethicone, Trisodium EDTA, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Pen-taerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhy-drocinnamate, Parfum.

Употреба: Нанесете навечер со нежни масажни движења, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Избегнувајте контакт со очите. 

Нанесувајте производи за лице коишто содржат Thiamidol, најмногу 4 пати на ден. Да не се чува над 25°С. За надворешна употреба. 

За да постигнете најдобри резултати ви препорачуваме да го користите Hyaluron Filler + Elasticity Ноќниот крем во комбинација со Hyaluron Filler + Elasticity Дневен крем и Eucerin Hyaluron Filler + Elasticity 3Д Серум.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се