MAFLEUR Серум за зајакнување на косата и скалпот, 50 мл

Mafleur Strength Hair & Scalp Serum 50ml serum za zajaknuvanje na kosata
MAFLEUR Серум за зајакнување на косата и скалпот, 50 мл
699,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056467C
favorite_border

Опис на производот

Mafleur® Strenght Hair & Scalp Serum Серум за зајакнување на косата и скалпот.

 • За оштетена и слаба коса
 • 100% чист природен производ
 • Без конзерванси, вештачки ароми и силикони
 • Богато со антиоксиданси
 • Погодно за вегани и вегетаријанци
 • Го храни коренот и ја зајакнува структурата на косата, помага против нејзино истенчување, дава виталност на оштетена и третирана коса и ја прави косата погуста, посилна и поотпорна

Овој серум со масло од костен е создадено со додавање на високотехнолошки активни состојки во мешавина од масла од бадем, сончоглед и авокадо и маслинови фитостероли. Содржи есенцијални масла од рузмарин, лимонова трева и грејпфрут и природни антиоксиданти (екстракт од рузмарин, растителен лецитин, витамини Е и Ц).

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состојки: масло од бадем, масло од авокадо, масло од шафран*, несапунифицирано маслиново масло, екстракт од костен, масло од лист на рузмарин, масло од лимонова трева, масло од грејпфрут, каприлик/каприк триглицериди, екстракт од Pistacia lentiscus, екстракт од рузмарин, токоферол, лецитин (од растителни масла), аскорбил палмитат (природно добиен витамин Ц растворлив во масло), лимонен**, линалол**, цитрал**, гераниол**.

*органска активна состојка
**од есенцијални масла

Употреба: Нанесете од серумот на коренот на косата најмалку 30 минути пред миење. Да не се користи во случај на алергии. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се избегнува контакт со очи. За надворешна употреба.

Да се чува на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Mafleur® Strenght Hair&scalp serum Serum për forcimin e flokëve dhe skalpit.

 • Për flokë të dëmtuar dhe të dobët
 • Produkt natyral 100% i pastër
 • Pa konservues, aroma artificiale dhe silikone
 • I pasur me antioksidantë
 • I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë
 • Ushqen rrënjët dhe forcon strukturën e flokëve, ndihmon kundër rrallimit të flokëve, u jep vitalitet flokëve të dëmtuar dhe i bën flokët më të trashë, më të fortë dhe më rezistent
 • Për përdorim të jashtëm

Ky serum me vaj të gështenjës përftohet duke shtuar përbërës aktivë të teknologjisë së lartë në përzierje të vajrave të bajames, lulediellit dhe avokados dhe fitosteroleve të ullirit. Përmban vajra esencialë të rozmarinës, limonit dhe grejpfrutit dhe antioksidantë natyralë (ekstrakt të rozmarinës, lecitinë vegjetale, vitaminë E dhe C). 

Përdorimi: Aplikojeni serumin në rrënjët e flokëve të paktën 30 minuta para larjes. Të mos përdoret në rast alergjie. Mbajeni larg fëmijëve. Shmangni kontaktin me sytë.  

Përbërësit: vaj bajamesh, vaj i avokados, vaj shafrani*, vaj ulliri i pasaponuar, ekstrakt i gështenjës, vaj i gjetheve të rozmarinës, vaj i limonit, vaj i grejpfrutit, trigliceride kaprilike/kapriku, ekstrakt i Pistacia lentiscus, ekstrakt i rozmarinës, tokoferol, lecitinë (nga vajra bimorë), palmitat askorbil (vitaminë C e përftuar në mënyrë natyrale e tretshme në vaj), limonen**, linalool**, citral**, geraniol**.
*përbërës aktiv organik
**nga vajra esencialë

Të ruhet në temperaturë deri në 25°C. 

Paketimi: 50 ml.