MAFLEUR Стимулант за раст на косата, 100 мл

Mafleur Growth Hair Stimulant 100ml stimulant za rast na kosata
MAFLEUR Стимулант за раст на косата, 100 мл
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056468C
favorite_border

Опис на производот

Mafleur® Growth Hair Stimulant Стимулант за раст на косата.

 • За нормална и сува коса
 • 100% чист природен производ
 • Без конзерванси, вештачки ароми и силикони
 • Богато со антиоксиданси
 • Погодно за вегани и вегетаријанци
 • Го потхранува и зајакнува коренот, го стимулира растот на косата и спречува нејзино опаѓање
 • Ја регулира секрецијата на себум и го смирува скалпот, ја хидрира косата и и дава здрав сјај и виталност
 • За надворешна употреба

Овој стимулант за раст на косата е создаден со додавање на екстракт од коприва и други активни состојки на база на масло од бадем. Содржи есенцијални масла од рузмарин, лимон, лаванда, гераниум и иланг иланг и природен антиоксидант (екстракт од рузмарин). 

Пакување: 100 мл.

Содржина

Состојки: масло од бадем, есенцијално масло од лаванда, есенцијално масло од лимон, есенцијално масло од рузмарин, есенцијално масло од гераниум, есенцијално масло од иланг иланг, екстракт од коприва, екстракт од бела ајдучка трева, екстракт од рузмарин, лимонен*, линалол*, цитронелол*, гераниол*, цитрал*, фарнесол*, бензил бензоат*, бензил салицилат*,  еугенол*, изоеугенол*.
*од есенцијални масла

Употреба: Нанесете од стимулантот на коренот на косата најмалку 30 минути пред миење. Да не се користи во случај на алергии. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се избегнува контакт со очи.
Да се чува на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Mafleur® Growth Hair stimulant Stimulues për rritjen e flokëve

 • Për flokë normal dhe të thatë
 • Produkt natyral 100% i pastër
 • Pa konservues, aroma artificiale dhe silikone
 • I pasur me antioksidantë
 • I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë
 • Ushqen dhe forcon rrënjët, stimulon rritjen e flokëve dhe parandalon rënien e flokëve
 • Rregullon sekretimin e sebumit dhe qetëson skalpin e kokës, hidraton flokët dhe u jep shkëlqim dhe vitalitet të shëndetshëm
 • Për përdorim të jashtëm

Ky stimulues i rritjes së flokëve përftohet duke shtuar ekstrakt të hithrës dhe përbërës tjerë aktivë bazuar në vajin e bajames. Përmban vajra esencialë të rozmarinës, limonit, livandës, geranium dhe ylang ylang, si dhe antioksidant natyral (ekstrakt i rozmarinës).

Përdorimi: Aplikojeni stimuluesin në rrënjët e flokëve të paktën 30 minuta para larjes. Të mos përdoret në rast alergjie. Mbajeni larg fëmijëve. Shmangni kontaktin me sytë. 

Përbërësit: vaj bajamesh, vaj esencial i livandos, vaj esencial limoni, vaj esencial i rozmarinës, vaj esencial geranium, vaj esencial ylang ylang, ekstrakt i hithrës, ekstrakt i barit mijëfletësh, ekstrakt i rozmarinës, limonen*, linalool*, citronellol*, geraniol*, citral*, farnesol*, benzil benzoat*, benzil salicilate*, eugenol*, izoeugenol*.
*nga vajra esencialë

Të ruhet në temperaturë deri në 25°C. 

Paketimi: 100 ml.