PROVEN Тодлерс (A-З мултивитамини) за мали деца, 60 г

Proven probiotics lactobacillus&bifidus with A-Z Multivitamins&Prebiotic for Toddlers probiotik multivitamini mali deca todlers
PROVEN Тодлерс (A-З мултивитамини) за мали деца, 60 г
482,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032214C
favorite_border

Опис на производот

Лактобацилус и бифидус со А - З мултивитамини и пребиотици

  • Погодно за вегетаријанци
  • Без глутен
  • Формулација за мали деца од 12 месеци до 4 години која придонесува за нормална функција на имуниот систем
  • Обезбедува 13 есенцијални витамини плус 5 милијарди Lab4b корисни бактерии
  • Витамин Д за нормален раст и развој на коските

Пакување: 30 дневна програма (60 г)

Содржина

Состав:

2 гр содржат:                                      

    ПДВ*
Витамин А 375 мкг RE 47%
Витамин Д3     10 мкг 200%
Витамин Е  4 мг TE  33%
Витамин К1 15 мкг 20%
Витамин Ц 35 мг 44%
Тиамин (витамин Б1) 0.4 мг 36%
Рибофлавин (витамин Б2) 0.5 мг 36%
Ниацин  6 мг NE 38%
Витамин Б6  0.6 мг 43%
Фолна киселина 35 мкг 18%
Витамин Б12  0.5 мкг  20%
Биотин  15 мкг 30%
Пантотенска киселина   2 мг 33%

Lab4b  

Lactobacillus salivarius (CUL61)

Lactobacillus paracasei (CUL08)

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34)

Bifidobacterium bifidum (CUL20)

5 милијарди /
Фруктоолигосахариди (ФОС) 500 мг /
Галактоолигосахариди (ГОС) 445 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: галактоолигосахариди (млеко)**, фруктоолигосахариди, компиров малтодекстрин, прав од мешано овошје (јагоди, бозел, црна рибизла, боровница, капина), пченкарен малтодекстрин, витамин Ц (Аскорбинска киселина), микроорганизми (Lactobacillus salivarius (CUL61), Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34), Bifidobacterium bifidum (CUL20), Lactobacillus paracasei (CUL08), киселина: лимонска киселина, никотинамид, витамин Е (ДЛ-алфа токоферол ацетат), гума акација, пченкарен скроб, природна арома (јагода), калциум пантотенат, модифициран пченкарен скроб, пченкарен декстрин, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), дикалциум фосфат, рибофлавин, тиамин мононитрат, сончогледово масло, антиоксиданси (ДЛ-алфа токоферол, натриум аскорбат, аскорбил палмитат), витамин А (Ретинил ацетат), сукроза, моноглицериди, микрокристална целулоза, средство против стврднување: силициум диоксид, витамин К1 (филокинон), фолна киселина, биотин, витамин Д3 (холекалциферол), витамин Б12 (цијанокобаламин).       

Совети во случај на алергија: За алергени, вклучително и алергија на житарици со глутен, видете (**).

Препорачано дневно внесување: додадете две полни лажички (2 г) на ден, во млеко, сок или јогурт или посипете на житарици. Лажичката е во склоп на пакувањето.
 

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот на исхрана не треба да претставува замена за разновидна исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се