ROZA KANINA Еликсир од диви јаболка 500 мл

ROZA KANINA Еликсир од диви јаболка 500 мл
249,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044406C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Еликсирот од диви јаболки поволно влијае на целокупното здравје при правилна употреба како на пример за слабеење, нормализација на вредностите на ензимите, улцерации на стомакот и цревата, ги чисти крвните садови од наслаги и замастувања.

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: јаболкова киселина, винска киселина, овошни киселини, лимонска киселина, етерично масло и амилни естери од оцетна, мравја и капронска киселина, пектини и траги од овошни шеќери.
Витамини: Ц, Б1, Б2, А.
Минерали: калиум, калциум, фосфор, железо и други.
Постапка: добиено по пат на природна екстракција и ферментација од диви јаболка (Pirus silvestrus mill) без никакви додатоци, 100% природно.

Употреба: за мали деца од 2 до 13 години, 2-3 пати на ден по едно кафено лажиче растворено со 70-100 мл вода и мало количество на мед, пред јадење.
За возрасни 4-5 пати на ден по една супена лажица растворено со 100 мл вода и мало количество на мед, пред јадење. Се зема најмалкун 14 дена без прекин, доколку е потребно може и подолго.

Производот ја менува бојата под дејство на светлина и кислород, но не и квалитетот.

Не смее да се употребува при бременост и доење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се