FREZYDERM Baby Хидратантно млеко 200 мл

FREZYDERM Baby Хидратантно млеко 200 мл
277,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035730C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Специјална нежна формула со антифлогистички состојки. Штити од иритации и сувост.

  • Хидратантна емулзија за заштита и нега на бебешката кожа
  • Со природни навлажнувачки фактори, пченични протеини и камилица
  • За лице и тело
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабен и бои
  • За надворешна употреба

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, пропилен гликол, глицерил стеарат, С12-15 алкил бензоат, етилтеарил пламитат, каприлик/каприк триглицериди, изопропил муристат, хидрогенизиран полиизобутен, цетеарил алкохол, натриум стеарил лактат, пантенол, алантоин, хидрогенизирани пченични протеини, хидрогенизиран пченичен скроб, диметикон, диметиконол, циклопентасилоксан, екстракт од камилица, натриум лактат, натриум РСА, склеротиум гума, фруктоза, глицин, ниацинамид, уреа, иноситол, динатриум ЕДТА, етилхексилглицерин, феноксиетанол, парфем, хексил цинамал, хидроксицитронелал, амил цинамал, кумарин, цитронелол, д-лимонен, цинамил алкохол, гераниол, бензил салицилат, исоефгенол, линалол, алфа-исометил јонон, бензил бензоат.

Употреба: се нанесува секојдневно на чиста кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се