JOE&CO Органско масло од семки од тиква, 250 мл

JOE&CO Органско масло од семки од тиква, 250 мл
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035587C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органско масло Crudolio од тиква од Joe&Co 
  • Органски сертифициран производ
  • Масло погодно за салати 

Маслото од тиква има неколку значајни бенефити, најмногу во заштита на работата на простата преку цинкот кој го содржи, намалување на холестеролот заради незаситените масни киселини и антиоксидантните својства, лечење на цистити, помош при работата на бубрезите преку намалено создавање камења, итн.

Нето-тежина: 250 мл

Содржина

Добиено по механички пат, нерафинирано.

Погодно за вегани.

Состојки: масло од семки од тиква*.

Добиено по механички пат, пресувано без употреба на растворувачи и филтрирано.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се