KRKA Нолпаза контрол 20 мг, 7 таблети

KRKA Нолпаза контрол 20 мг, 7 таблети
86,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019362C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Нолпаза контрол се употребува за краткотрајно лекување на симптоми на рефлукс (на пример печење, враќње на киселината во хранопроводот) кај возрасни.

Нолпаза контрол ја содржи активната супстанција пантопразол која дејствува така што ја блокира „пумпата“ која создава желудочна киселина. На тој начин ја намалува количината на киселина во стомакот. Нолпаза контрол се употребува за краткотрајно лекување на симптоми на рефлукс (на пример печење, враќње на киселината во хранопроводот) кај возрасни.

Рефлукс претставува враќање на киселината од стомакот кон хранопроводникот кој може да биде воспален и да боли. Поради тоа може да почувствувате симптоми на болка и печење од пределот на градите па нагоре, се до грлото (жегавица) и кисел вкус во устата (враќање на киселината).

Пакување: 10 таблети 

Содржина

Состав: една таблета содржи 20 мг пантопразол.

Употреба: земете една таблета дневно. Немојте да ја надминувате препорачаната доза од 20 мг пантопразол дневно. Овој лек треба да го земате континуирано минимум 2-3 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се