SOPHIE LA GIRAFE Мал сет за хранење (6+м)

Sophie La Girafe Meal Time Set 0061 mal set za jadenje
SOPHIE LA GIRAFE Мал сет за хранење (6+м)
1.559,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041903C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Girafe Meal Time Set - Мал сет за хранење со жирафа.

  • Наменето за деца 6+ месеци

  • Специјално дизајнирани за малите раце на бебето

Пакување: плитка чинија, длабок сад, чашка, вилушка и лажица.

 

Содржина

Начин на употреба: Исчистете ги производите пред првата употреба. Не се погодни за употреба во микробранова печка.

Начин на одржување: Може да се мијат во машина за миење садови или со вода и благ сапун.  

Предупредување: Внимавајте, овие производи не се играчка. Не ги оставајте на дофат на деца кога не се користат. Овие производи се користат само под надзор на возрасно лице. Проверете ги производите пред секоја употреба. Фрлете ги при првите знаци на оштетување. Овие производи може да се скршат ако паднат. Секогаш проверувајте ја температурата на храната и течностите пред да му ги дадете на детето. Сите производи што не се користат држете ги вон дофат на деца. Производите се во согласност со EN 14372 стандардиот за безбедност, а чашата е во согласност со EN 14350 стандардот за безбедност. Погодни за деца над 6 месеци. Деталите и боите на производот може да варираат. Пред употреба отстранете го пакувањето. Чувајте го пакувањето бидејки содржи важни информации. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се