SLEEPY Natural Влажни марамчиња, 3х60 влажни марамчиња

Sleepy Natural Baby Wet Wipes vlazni maramcinja za bebinja
SLEEPY Natural Влажни марамчиња, 3х60 влажни марамчиња
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051627C
favorite_border

Опис на производот

SLEEPY Natural Ultra Sensitive Baby Wet Wipes Влажни марамчиња за бебиња.

 • Не содржат алкохол, парфем и парабен
 • Со 99,5% прочистена вода
 • Коматибилни со рН вредноста на кожата
 • Природни влакна од бамбус
 • Органски памук
 • Билно масло од глицерин
 • Млеко од краставица
 • Веган
 • Хипоалергени
 • Халал
 • Без глутен

Овие влажни марамчиња се направени со меки влакна проткаени со прочистена вода, екстракт од природен бамбус, влакна од органски памук, билно масло од глицерин со навлажнувачки ефект и млеко од краставица за нега на чувствителна кожа.

Пакување: 3 кесички по 60 марамчиња.

Содржина

Состав: вода (прочистена вода), калиум сорбат, глицерин, екстракт од краставица.

После првото отварање да се користат до 3 месеци.

Мерки на претпазливост: Да се избегнува контакт со очи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се