SPECCHIASOL Propoli plus E.P.I.D. Junior Спреј за уста за деца, 15 мл

Specchiasol Propoli Plus Epid Junior Spray Orale sprej za grlo so propolis i acerola
SPECCHIASOL Propoli plus E.P.I.D. Junior Спреј за уста за деца, 15 мл
349,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055990C
favorite_border

Опис на производот

Specchiasol Propoli Plus E.P.I.D.® Junior Spray Orale Додаток во исхрана, спреј за уста.

 • Со стевиол гликозид од стевиа
 • Со агримонија која придонесува за одржување на здравјето на горниот дел од респираторниот систем  
 • Со сок од ацерола
 • Со есенцијално масло лимон
 • Не содржи глутен 
 • Не содржи алкохол
 • Не содржи шеќер
 • Со помош на практичната пумпица се овозможува одредено и ефикасно прскање
 • Погоден е за деца бидејќи не содржи алкохол и има пријатен вкус на јагода

Содржи прополис - E.P.I.D.® уникатен систем со кој се гарантира: 

 • патентиран процес на прочистување 
 • стандардизирање и титрирање на полифеноли

Пакување: 15 мл.

Производител: Specchiasol S.r.l. Via Bruno Rizzi, 1/3 – 37012 Bussolengo (VR) Италија.

 

Содржина

Состав: 8 прскања (препорачана дневна доза) содржат:  

  8 прскања

Прополис E.P.I.D.®

- Полифеноли*

4,2 мг

0,13 мг

Овошен сок од ацерола 

дехидратиран концентрат 

10,4 мг
Агримонија    4 мг

Лимон

0,4 мг

 *метод со аналитичко одредување HPLC

Состојки: вода; засладувачи: ксилитол, стевиол гликозиди; стабилизатор: растителен глицерин; овошен сок од ацерола (Malpighia punicifolia L.) дехидратиран концентрат; киселина: лимонска киселина; прополис - E.P.I.D.®  заштитена формулација без восок и прочистен, титриран на 3% полифеноли*, агримонија (Agrimonia eupatoria L.), емулгатор: шеќерни естри на масни киселини; конзерванс: калиум сорбат, натриум бензоат;  згуснувач: ксантан гума; лимон (Citrus limon Burm. F.) есенцијално масло; арома.

Начин на употреба: Се препорачуваат од 1 до 2 прскања, 3 до 4 пати на ден.

Предупредување: Да се чува на места недостапни за деца под три години. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхрана не се замена за разновидната и балансирана исхрана, како и за здравиот начин на живот. Пред употреба добро протресете.  

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се