BODYBOOM FaceBoom Мицеларна вода за чистење лице, 500 мл

BodyBoom FaceBoom Cleansing Micellar Water 500 ml micelarna voda
BODYBOOM FaceBoom Мицеларна вода за чистење лице, 500 мл
419,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055113C
favorite_border

Опис на производот

FACEBOOM Micellar Water Мицеларна вода за чистење на кожата на лицето, вратот и деколтето

  • За сите типови на кожа
  • Благодарение на нејзините природни состојки и веганската формула, не ја иритира кожата и може да се користи и за отстранување на шминката од очите
  • 99% состојки од природно потекло според стандардот ISO 16128
  • Ефикасно ја отстранува шминката
  • Ја чисти кожата од нечистотии настанати по долг ден
  • Ја освежува кожата и ја подготвува за понатамошните фази на нега
  • Наменета за сите типови кожа, вклучително и кожа склона кон иритации

Активни состојки

  • Хидролат од цвет од портокал – го регулира лачењето на себум, има антибактериско и регенеративно дејство. Ги регулира лојните жлезди и секрецијата на себум. Го намалува црвенилото. Има благотворно дејство и се препорачува за нежна, иритирана и чувствителна кожа
  • Хидролат од лист од зелен чај – Ги смирува иритациите и црвенилото и благотворно делува на тенот. Има корисен ефект врз васкуларната кожа, предизвикувајќи намалување на крвните садови и олеснување на воспалението
  • Трехалоза – Помага во одржување на правилна хидратација и има антиоксидантни својства

Пакување: 500 мл

Содржина

Состојки: вода, пропанедиол, вода од цвет на портокал, вода од лист на Camellia Sinensis, трехалоза, бетаин, динатриум кокоил глутамат, натриум лактат, млечна киселина, пролин, полиглицерил-6 каприлат, калиум сорбат, натриум бензоат, натриум салицилат, бензил алкохол, парфем, бензил салицилат, цитронелол, хексил цинамал, гераноил, линалол, лимонен.

Употреба: Нанесете на памук, исчистете ја кожата на лицето, очите и вратот. Повторете ја постапката се додека не добиете чисто памукче. Потоа исплакнете со млака вода.

Мерки на претпазливост: Да се чува на собна температура. Да не се изложува на силна сончева светлина.

После првото отварање да се користи до 6 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се