GEROVITAL H3 Pink Heaven Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

Gerovital H3 Pink Heaven Deodorant Antiperspirant dezodorans za zeni
GEROVITAL H3 Pink Heaven Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
199,00 ден.
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
056022C
favorite_border

Опис на производот

Gerovital H3 Pink Heaven Антиперспирант дезодоранс.

  • Ефикасна заштита од потење 24 часа
  • Не остава бели дамки
  • 0% алкохол
  • Природна свежина
  • Парфимиран
  • Со витамин Е и минерали
  • Свежата, деликатна цветна арома овозможува природна свежина во текот на целиот ден

Парфемот е цветен коктел со длабоко сензуални аспекти, во кој пријатните свежи ноти на фрезија, јаболко, момина солза, се помешани со рози и темјанушки, во освежувачки хелиотропски ветрец. Парфемот завршува со акорди на ириси, закотвени во дрвенеста, ориентална основа.

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: бутан, изобутан, пропан, вода, алуминиум хлорохидрат, циклопентасилоксан, С12-15 алкил бензоат, парфем, октилдодеканол, каприлик/каприк триглицериди, полиглицерил-10 диизостеарат, глицерин, цетил ПЕГ/ППГ-10/1 диметикон, триетил цитрат, магнезиум аспартат, цинк глуконат, бакар глуконат, пентилен гликол, токоферил ацетат, феноксиетанол, пентаеритритил тетра-ди-т-бутил хидроксихидроксинамат, алфа-изометил јонон, цитронелол, гераниол, лимонен.

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Оставете антиперспирантот целосно да се исуши, па облечете се.  
Мерки на претпазливост: Запалив аеросол. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Да се чува вон дофат на деца. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен или други извори на оган. Не ја прободувајте и не ја палете боцата ниту по празнењето. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се