MOUSTICARE Спреј за домашна употреба за заштита од комарци и други инсекти, 500 мл

Mousticare Spray Habitat
MOUSTICARE Спреј за домашна употреба за заштита од комарци и други инсекти, 500 мл
709,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
056583C
favorite_border

Опис на производот

MoustiCare® Spray Habitat Спреј за домашна употреба за заштита од комарци и други инсекти.

  • Моќен репелент со активни состојки од растително потекло: гераниол (од растението Cympobogon)
  • Спреј за домашна употреба
  • Делува на повеќето инсекти (муви, комарци, оси, мравки, пајаци итн.)
  • 1 прскање = 1.5 мл покрива површина од 800 цм2
  • Делува веднаш
  • Ефикасноста на спрејот е приближно 1 месец во зависност од условите

ЕФИКАСНОСТ: штити од убоди на комарци (особено тигрести комарци) и муви.

Пакување: 500 мл.

Содржина

Состав: активна биоцидна состојка: гераниол. Концентрација: 5 % (m/m). Испарувач без гас. 

Употреба: Прочитајте ги инструкциите пред употреба. Пред употреба добро протресете. Прскајте на оддалеченост од 25 цм, на места каде што има инсекти (мебел, рамки од прозори, ролетни, завеси, шатори, плинтуси, цевки, саксии, корпи и перничиња од домашни миленици). Повторете ја постапката после секое перење, дожд или наводнување.

Мерки на претпазливост: Може да предизвика алергија на кожата. Ако имате потреба од лекарска интервенција носете го со себе пакувањето од производот. Да се чува на места недостапни за деца. Пред употреба внимателно прочитајте ги инструкциите. Ако дојде во контакт со кожата: исплакнете темелно со вода. Ако дојде до иритација и осип, консултирајте се со лекар. Користете го биоцидниот производ внимателно. Отстранувањето на производот е во согласност со локалните процедури. Да се чува подалеку од храна, пијалоци и храна за животни. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се