PHARMAVITAL Екстракт од бела црница, 60 капсули

PHARMAVITAL Екстракт од бела црница, 60 капсули
530,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030035C
favorite_border

Опис на производот

White Mulberry капсулите содржат 100% природен екстракт од бела црница, растение широко распространето во Европа и Азија, кое човекот го користи со децении.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:

  • Екстракт од бела црница (Morus alba)  200 мг                   

Состојки: екстракт од бела црница, микрокристална целулоза, желатин, средство за зголемување на волуменот, магнезиумови соли на масни киселини, боја: титаниум диоксид.  

Употреба: се препорачува по една (1) капсула на ден со доволна количина на течност. Капсулите не се џвакаат

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот и ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се