POLSKI LEK Сандовит Д3 + К2, 30 капсули

POLSKI LEK Сандовит Д3 + К2, 30 капсули
205,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
048812C
favorite_border

Опис на производот

 Sundovit D3+K2 Содржи:

 • Витамин Д3 2000 ИЕ 
 • Витамин К2 (МК-7) 75мкг

Наменет е за:

 • Одржување на здравјето на коските
 • Одржување на здравјето на мускулите
 • Одржување на здравјето на циркулаторен систем
 • Одржување на здравјето на имунолошки систем
 • Надополнување на исхраната со витамин Д3 и витамин К2, кои имаат значајни улоги во организмот

Витамин Д придонесува за:

 • Одржување на здрави коски и заби
 • Одржување на нормална функција на мускулите
 • Нормална функција на имунолошкиот систем
 • Подобра абсорпција и искористувањето на калциумот и фосфорот во организмот
 • Одржување на нормални нивоа на калциум во крвта
 • Процесот на клеточната делба

Витамин К придонесува за:

 • Одржување на нормални коски
 • Нормална коагулација на крвта

Препаратот е наменет за возрасни!

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав: 1 таблета содржи:

    %ПДВ*
Витамин Д 75 мкг 100
Витамин K (МК-7)  50 мкг (2000 ИЕ) 100

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за зголемување на волуменот: целулоза; витамин K2 (MK-7) (менакинон); средство за зголемување на волуменот: сорбитол; витамин Д3 (холекалциферол); средствa против стврднување: полиетилен гликол, поливинилпиролидон, магнезиумови соли на масни киселини.
Употреба: За возрасни земете една (1) таблета на ден. Производот треба да се зема пред или за време на јадење.

Ако сте бремени или доите, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на било кој производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се