SUPERDIET Органски квартет за зглобови, 150 капсули

SUPERDIET Quatuor Articulations, curcuma, cassis, harpagophytum, ortie 150 capsules Quartet Joints turmeric, blackcurrant, harpagophytum, nettle  kvartet za zglobovi so kurkuma crna ribizla, gavolska kanga i kopriva
SUPERDIET Органски квартет за зглобови, 150 капсули
1.317,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035975C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Quatuor Articulations, Curcuma, Cassis, Harpagophytum, Ortie - Органски квартетот за зглобови е додаток на исхраната кој содржи куркумин, црна рибизла, ѓаволска канџа и коприва.

  • Сертифициран органски производ
  • Погодно за вегани
  • Куркуминот придонесува за нормално функционирање на зглобовите
  • Црната рибизла, ѓаволската канџа и копривата ја комплетираат оваа формула

Пакувње: 150 капсули.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

 

Содржина

Состав:

  Три (3) капсули       ПДВ*
Куркумин (Curcuma longa L.)  300 мг /
Црна рибизла (Ribes nigrum L.)    240 мг /
Ѓаволска канџа (Harpagophytum procimbens)   210 мг** /
Коприва (Urtica dioica L.)    210 мг** /

*препорачано дневно внесување
**еквивалент на суво растение

Состојки: куркумин*(корен), црна рибизла* (лист), капсула од хидроксипропилметил целулоза, екстракт од коприва*(лист), (малтодекстрин*), екстракт од ѓаволска канџа* (корен), оризов скроб*. 

*Состојки од органско производство

Погодно за вегани

Употреба: за возрасни и адолесеценти над 12 години, по три (3) капсули на ден, препорачливо наутро.

Предупредување: Не се препорачува за употреба кај бремени жени и доилки и деца под 12 годишна возраст. Не се препорачува за употреба кај срцеви, бубрежни, гастрични и дуоденални заболувања, како и заболувања на црниот дроб и жолчката. Да не се користи кај лица кои земаат антикоагилантни, канцерогени или имоностимулаторни лекови. Ако имате артритис консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се