SLEEPY Extra Влажни марамчиња, 3х70 влажни марамчиња

Sleepy extra baby wet wipes vlazni maramcinja za deca i bebinja
SLEEPY Extra Влажни марамчиња, 3х70 влажни марамчиња
159,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
053469C
favorite_border

Опис на производот

SLEEPY Extra Baby Wet Wipes Влажни марамчиња за бебиња.

Меките влакна во овие влажни марамчиња се добиваат со технологија на ткаење со чиста вода (99,5% прочистена вода), специјално развиени за чувствителната бебешка кожа. 

  • Sleepy влажните марамчиња се еколошки и се произведуваат од чисти, природни и органски состојки
  • Природни влакна од бамбус
  • Органски памук
  • Не содржат алкохол и парабени
  • Коматибилни со рН вредноста на кожата
  • Со природно масло од лимон
  • Веган
  • Хипоалергени
  • Халал
  • Без глутен

Наменети се за општа употреба за нега и освежување на кожата.

Пакување: 3 кесички по 70 влажни марамчиња.

Содржина

Состав: вода, парфем, С12-15 парет-12, феноксиетанол, бензоева киселина, дехидроцетна киселина, глицерин, масло од кора на лимон, лимонска киселина.

После првото отварање да се користат до 3 месеци.

Мерки на претпазливост: Да се избегнува контакт со очи.

Мислења на потрошувачи

aleksandra.shu…
5
Квалитетни и исплатливи
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се