ALKALOID Becutan Kids Vits Капки против грчеви 30 мл

ALKALOID Becutan Kids Vits Капки против грчеви 30 мл
258,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045542C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Becutan KIDS VITS против грчеви е медицинско средство индицирано за терапија на:

  • грчеви кај бебиња, деца и кај возрасни лица;
  • гастроинтестинална подуеност;
  • диспептични нарушувања.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: симетикон во маслиново масло, витамин А, витамин Е и коензим Q10.

20 капки од Becutan KIDS VITS против грчеви содржат 40 мг симетикон.

Употреба:

  • Возрасни лица: 20-40 капки, по можност растворени во течност, пожелно е да се земаат по оброците, 2-4 пати на ден или согласно со препораките од докторот.
  • Деца: 20 капки, по можност растворени во течност, пожелно е да се земаат по оброците, 1-3 пати на ден или согласно со препораките од докторот.
  • Бебиња: 20 капки, по можност растворени во течност, пожелно е да се земаат по доење или по оброк, 1-2 пати на ден или согласно со препораките од докторот.

Пред употреба шишето треба добро да се протресе.

Производот не треба да се користи доколку изминат повеќе од 30 дена од отворањето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се