MAFLEUR Серум за потхранување на ноктите и кутикулите, 10 мл

Mafleur Nourishment Nail & Cuticle Serum 10 ml serum za nokti i kutikuli
MAFLEUR Серум за потхранување на ноктите и кутикулите, 10 мл
380,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056465C
favorite_border

Опис на производот

Mafleur® Nourishing nail & cuticle serum Серум за потхранување на ноктите и кутикулите.

  • За слаби и кршливи нокти
  • 100% чист природен производ
  • Без конзерванси и вештачки ароми
  • Овој серум ги потхранува ноктите и кутикулите и додава сјај, ги зајакнува и ја намалува нивната кршливост, помага против лупење и го стимулира нивниот раст

Серумот за потхранување на слаби и кршливи нокти е создаден со додавање на маслинов сквалан и други активни состојки (фитостероли, есенцијални масла од лимон, грејпфрут, цитронела, рузмарин и природен екстракт од рузмарин) на базата на масло од бадем.

Пакување: 10 мл. 

Содржина

Состојки: масло од бадем, масло од шафран*, несапунифицирано маслиново масло, масло од лимон, масло од грејпфрут, масло од цитронела, масло од рузмарин, екстракт од рузмарин, цитрал**, цитронелол**, гераниол**, лимонен**, линалол**.
*органска сертифицирана состојка
**од есенцијални масла

Употреба: Нанесете од серумот најмалку 3-4 пати во текот на неделата на ноктите и кутикулите и масирајте се додека не се апсорбира. Оставете најмалку 15 минути и избришете. Може да се користи и на чисти и лакирани нокти. Да не се користи во случај на алергии. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се избегнува контакт со очи. За надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Mafleur® Nourishing nail & cuticle serum Serum për ushqimin e thonjve dhe kutikulave

  • Për thonj të dobët dhe të brishtë
  • Produkt natyral 100% i pastër
  • Pa konservues dhe aroma artificiale 
  • Ky serum ushqen thonjtë dhe kutikulat, si dhe u jep shkëlqim, i forcon dhe ul brishtësinë e tyre, ndihmon kundër qërimit dhe stimulon rritjen e tyre

Serumi për ushqimin e thonjve të dobët dhe të brishtë përftohet duke shtuar squalane të ullirit dhe përbërës të tjerë aktivë (fitosterole, vajra esenciale të limonit, grejpfrutit, citronellës dhe rozmarinës dhe ekstrakt natyral të rozmarinës) në bazë të vajit të bajameve. 

Përdorimi: Aplikojeni serumin të paktën 3-4 herë në javë në thonjë dhe kutikula dhe masazhojini derisa të përthithet. Lëreni për të paktën 15 minuta dhe fshijeni. Mund të përdoret si në thonj të pastër ashtu edhe në thonjë me llak. Të mos përdoret në rast alergjie. Mbajeni larg fëmijëve. Shmangni kontaktin me sytë. Për përdorim të jashtëm.  

Përbërësit: vaj bajamesh, vaj shafrani*, vaj ulliri i pasaponuar, vaj limoni, vaj grejpfruti, vaj i citronellës, vaj i rozmarinës, ekstrakt i rozmarinës, citral**, citronellol**, geraniol**, limonen**, linalool**.
*përbërës organik të certifikuar
**nga vajra esencialë 

Paketimi: 10 ml.