PURASANA Вегански протеински шејк со вкус на ванила, 350 г

PURASANA Вегански протеински шејк со вкус на ванила, 350 г
933,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046620C
favorite_border

Опис на производот

  • Вегански протеински шејк со арома на ванила
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја
  • На растителна основа
  • Погодно за ужина
  • Со шеќер и засладувач
  • За контрола на телесната тежина и одржување на формата

Лененото семе и гуараната придонесуваат во контрола на телесната тежина и одржување на формата.
Вкусен, растителен протеински шејк од грашок.
Лесно се вари, богат е со влакна и суперхрана.
Помага во одржување на здравиот начин на живот при програми за слабеење или за време на, или по физичка активност.
Shape & Control шејковите се богати со добри хранливи материи и не содржат животински производи. Време е да ги додадете во вашата секојдневна исхрана.

Нето-тежина: 350 г

Содржина

Состојки: изолат од протеин од грашок,  природна арома (ванила), коњак*,  пченична трева*, јачменова трева*, спирулина*, хлорела*, екстракт од зелен чај, хималајска сол.

*од органско производство

Начин на употреба: додадете 25 г во 300 мл млеко или растителен напиток (соја или ориз) и промешајте со рачен или електричен миксер. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се