PHARMAS Пробаланс беби капки за доенчиња и деца, 10 мл

PHARMAS Пробаланс беби капки за доенчиња и деца, 10 мл
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031763C
favorite_border

Опис на производот

Индикации:

  • За суплементација на витамин Д3
  • За одржување на здрава цревна микрофлора
  • За нормален раст и развој на коските
  • За регулирање на дигестивните проблеми
  • При бактериски и вирусни дијареи
  • За дијареа предизвикана од антибиотици
  • За деца склони на алергии

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав:

  6 капки
Култура на живи лиофилизирани бактерии на 
млечна киселина Lactobacillus rhamnosus SP1
1•109 cfu*
Витамин Д3  400 ИЕ**

* cfu = единица колонии

** 100% од референтните вредности за доенчиња и деца

Пред секоја употреба шишето силно да се промеша се додека нормално присутниот талог не се суспендира рамномерно.

Дозирање:
Препорачана дневна доза е 6 капки, да се земаат самостојно или да се додадат во ладен пијалок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се