SPECCHIASOL Propoli plus E.P.I.D. Таблети за грло со прополис и сок од портокал, 20 таблети за џвакање

Specchiasol Propoli Plus Epid Con Succo Di Arancia tableti za gvakanje so vkus na portokal
SPECCHIASOL Propoli plus E.P.I.D. Таблети за грло со прополис и сок од портокал, 20 таблети за џвакање
269,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
055989C
favorite_border

Опис на производот

Specchiasol Propoli Plus E.P.I.D.® Con Succo Di Arancia Додаток во исхрана, таблети за џвакање со сок од портокал.

  • Со интензивен вкус 
  • Со засладувач 
  • Со агримонија која придонесува за одржување на здравјето на грлото 
  • Со шипинка, богата со витамин Ц кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и нормален енергетски метаболизам
  • Не содржи додаени шеќери - содржи природни шеќери 
  • Не содржи вештачки бои 
  • Не содржи глутен 
  • Содржат патентирана фрмула на прополис - E.P.I.D.® 

Пакување: 20 таблети за џвакање.

Производител: Specchiasol S.r.l. Via Bruno Rizzi, 1/3 – 37012 Bussolengo (VR) Италија.

Содржина

Состав: 4 таблети за џвакање (препорачана дневна доза) содржат:  

  4 таблети за џвакање

Прополис E.P.I.D.®

- Полифеноли**  

400 мг

12 мг

Агримонија 4/1 D/E   250 мг

Шипинка плод

- Витамин Ц

163 мг

114 мг (142.5 ПДВ*)

*препорачано дневно внесување 

 **метод со аналитичко одредување HPLC 

Состојки: засладувачи: сорбитол, стевиол гликозиди од стевиа, сукралоза; дехидриран концентриран сок од портокал, E.P.I.D.® (прополис) безвосочен и пречисетн прополис d.e. титриран на 3% полифеноли**, агримонија (Agrimonia eupatoria L.) d.e. 4/1 D/E; шипинка (Rosa canina L. плод d.e., Л-аскорбинска киселина) титрирана на 70% витамин Ц, арома, средство против стврднување: силикон диоксид, магнезиумови соли на масни киселини; киселина: лимонска киселина. 

Начин на употреба: Се препорачуваат по 2-4 таблети на ден. Оставете ја таблетата полека да се растопи во устата.  

Предупредување: Прекумерна употреба може да има лаксативно дејство. Да се чува на места недостапни за деца под три години. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхрана не се замена за разновидната и балансирана исхрана, како и за здравиот начин на живот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се