GEROVITAL H3 Evolution Ноќен регенеративен лифтинг крем (30+), 50 мл

GEROVITAL H3 Evolution Ноќен регенеративен лифтинг крем (30+), 50 мл
613,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022742C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано
  • Се препорачува за нега на сува кожа

Активни состојки: Superoxide Dismutase – заедно со витамините А и Е ги штитат колагенските влакна спречувајќи појава на брчки, GP4G - извор на чиста енергија - ги одржува процесите на регенерација и реструктурирање, липозомите со натриум хијалуронат се апсорбираат во кожата и ги пополнуваат брчките одвнатре.

Дејство: придонесува за подмладување и ремоделирање на кожата преку намалување на брчките. Интензивниот ефект на лифтинг го овозможува формулацијата Sepilift и Gatuline Expression Sepilift и нуди на кожата ефект на долготрајна хидратација и тонизирање.

Резултат: цврста, регенерирана кожа без брчки.

Пакување: 50 мл           

Содржина

Употреба: се нанесува навечер по отстранување на шминката.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се