NATURAL WEALTH Фолна киселина 400 мкг, 100 таблети

NATURAL WEALTH Фолна киселина 400 мкг, 100 таблети
456,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017020C
favorite_border

Опис на производот

Фолна киселина

  • За жени во репродуктивниот период

Фолатите (фолна киселина) придонесуваат за раст на мајчиното ткиво во тек на бременоста, за нормално создавање на крвта и за намалување на заморот и исцрпеноста. Со дополнителен внес на фолна киселина се зголемува нивото на фолати кај мајката. Ниското ниво на фолати кај мајката е ризик фактор за развој на оштетување на неуралната цевка кај фетусот во развој.

Корисен ефект се постигнува со дополнителен дневен внес од најмалку еден месец пред и три месеци после зачнувањето.

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав:

Една таблета содржи:                                   

                                                          *ПДВ%
- Фолна киселина        400 мкг          200%

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за зацврстување:дикалциум фосфат, стабилизатор: микрокристална целулоза, малтодекстрин, средство за спречување на згрутчување:стеаринска киселина од растително потекло, стабилизатор: натриум карбоксиметил целулоза, средство за спречување на згрутчување: силициум диоксид, птероилмоноглутаминска киселина (фолна киселина), средство за спречување на згрутчување: магнезиум стеарат од растително потекло.

Вегетарјанска формула.

Употреба: По една (1) таблета на ден, пожелно заедно со оброкот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се