OZONE GOLD Хидратантна крема со СПФ 15, 50 мл

OZONE GOLD Хидратантна крема со СПФ 15, 50 мл
1.360,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046122C
favorite_border

Опис на производот

Кремата против стареење на Ozone Gold е специјално формулиран за брза апсорпција и чиста кожа по нанесувањето. Комбинацијата на Алое Вера и екстра девствено ладно цедено маслиново масло помага полесно да се впие во кожата.

  • Длабоко навлажнувачки ефект

Комбинацијата на озонизирано маслиново масло и алое вера работи ефикасно за да ја задржи влагата во вашата кожа подолго.

  • Заштита од сонце СПФ 15

Нуди оптимална заштита од сонце во текот на денот. Заштитата од сонце е еден од првите чекори за да се спречи оштетување и стареење на кожата.

  • Санитарно пакување, airless container

Хигиената е многу важна, особено кога станува збор за нега на кожата, затоа избравме да користиме airless container (шишиња без воздух). Оваа специјална санитарна амбалажа не ја изложува кремата на честички од воздухот или нечистотии од кожата.

  • Био сертифицирано маслиново масло

При дизајнирање и правење на Кремите користиме високо квалитетни состојки. Ова ја вклучува нашата клучна состојка Озонизирано маслиново масло. Оваа состојка е направена од маслинки од одбран регион и вид, кои се внимателно избрани и сертифицирани, за да бидете сигурни во производот што го користите.

  • Без тестирање на животни

Нашите производи не се тестираат на животни.

Благодарение на комплексот за навлажнување кој потекнува од озонираното масло, хијалуронска киселина и алое вера овозможува влажност на кожата до 12 часа и ја штити од стареење. Кожата е заштитена од сушење поврзано со стареење и помага да се поврати младешкиот изглед на кожата.

Формулата на озонирано маслиново масло и Алое Вера делува ефикасно при намалување на брчките. На кожата ѝ дава цврст и еластичен изглед.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Ozonized Olive Oil, Paraffinum Liquidum, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Panthenol, Petrolatum, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Glycerin, Tocopherol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Dimethicone, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Maltodextrin, Parfum, Allantoin, Carbomer, Disodium EDTA.

Употреба: се препорачува да се нанесе двапати на ден на чиста кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се