POLSKI LEK Вербаскон за синуси, 60 таблети

Polski Lek Verbascon Zatoki 60 tablets verbaskon za sinusi
POLSKI LEK Вербаскон за синуси, 60 таблети
319,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055824C
favorite_border

Опис на производот

Verbascon Zatoki е додаток на исхраната

  • За горен дел од респираторен систем
  • Производот е наменет за возрасни и деца над 6 години.
  • Формулација на база на состојки од природно потекло како андрографис Andrographis paniculata придонесува во одржување на одбрамбените механизми на организмот, посебно во горниот дел на респираторниот систем
  • Уникатниот комплекс Sinuplant содржи растителни екстракти на лопен, црн бозел, вербена, ехинацеја и јаглика кои придонесуваат за смирување на горниот дел на респираторниот систем, вклучително и грлото

 
Пакување: 60 таблети
Производител: Polski Lek Sp. Z.o.o. ul. Chopina 10 34-100 Wadowice Полска. 

Содржина

Состав: 

  1 таблета 2 таблети

Комплекс Sinuplant

- екстракт од цвет на лопен

- екстракт од цвет на црн бозел

- екстракт од вербена

- екстракт од ехинацеја

- екстракт од цвет на јаглика

 

40 мг

40 мг

60 мг

20 мг

20 мг

 

80 мг

80 мг

120 мг

40 мг

40 мг

Екстракт од андрографис   20 мг 40 мг

Состојки: средство за зголемување на волуменот: целулоза, сорбитол, екстракт од вербена (Verbena officinalis L.) DER 4:1; екстракт од цвет на лопен (Verbascum thapsus L.) DER 4:1; екстракт од цвет на црн бозел (Sambucus nigra L.) DER 4:1 ; екстракт од ехинацеја Echinacea purpurea L.) DER 4:1; екстракт од андрографис (Andrographis paniculata Wall ex. Nees.) DER 10:1; екстракт од цвет на јаглика (Primula officinalis L.) DER 10:1; средство против стврднување: поливинилпиролидон, полиетилен гликол; згуснувач: хидроксипропилметил целулоза, хидроксипропил целулоза; стабилизатор: изомалт; средство за зголемување на волуменот: калциум карбонат талк; масни киселни со триглицериди со среден ланец; боја: железни оксиди и хидроксиди, индиготин, brilliant blue FCF.

Производот може да содржи лактоза (од млеко).

Употреба
Производот е наменет за возрасни и деца над 6 години. 
Не се препорачува за бремени жени и доилки.

  •       Деца над 6 години - по 1 (една) таблета на ден.
  •       Возрасни - по 1 (една) таблета, 1-2 пати на ден.

Голтнете ја таблетата со чаша вода. 
Претпзаливост: Да не се надминува препорачаната дневна доза.  Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.  Важно е да се придржувате кон балансирана исхрана и здрав начин на живот.
Предупредување: да не се употребува во случај на пречувствителност на било која состојка во состав на прозводот.  

Начин на чување: Да се чува на суво место, на температура до 25°C, заштитено од сончева светлина. Да се чува на места недостапни на мали деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се