POLSKI LEK Plusssz Јуниор Мултивитамински комплекс 3+, 20 шумливи таблети

Plusssz Junior Multivitamin Complex multivitaminski kompleks
POLSKI LEK Plusssz Јуниор Мултивитамински комплекс 3+, 20 шумливи таблети
138,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055835C
favorite_border

Опис на производот

Plusssz Junior Multivitamin Complex - Multivitaminski комплекс е граничен производ во форма на двослојни шумливи таблети.

 • Со вкус тропско овошје
 • Наменет за деца над 3 години и возрасни

Junior Multiwitamina Complex 3+ содржи 100% мултивитамински комплекс неопходен за одржување на енергијата во организмот: 

 • Витаминот Ц, придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем

 • Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативниот стрес

 • Тиаминот и биотинот придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем

 • Фолната киселина и ниацинот придонесуваат за одржување на нормална психолошка функција

 • Пантотенската киселина придонесува за одржување на нормален енергетски метаболизам

 • Рибофлавинот придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста

 • Витамините Б6 и Б12 придонесуваат за одржување на нормален енергетски метаболизам
   

Пакување: 20 шумливи таблети
Производител: Polski Lek Sp. Z.o.o. ul. Chopina 10 34-100 Wadowice Полска. 

Содржина

Состав: 

  1 шумлива таблета  %ПДВ*
Витамин Ц 60 мг 75
Витамин Е 9 мг 75
Тиамин 0,825 мг 75
Рибофлавин 1,05 мг 75
Ниацин 12 мг 75
Пантотенска киселина  4,5 мг 75
Витамин Б6  1,05 мг 75
Биотин 37,5 мкг 75
Фолна киселина  150 мкг 75
Витамин Б12  1,875 мкг 75

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за регуларање на киселост: лимонска киселина, натриум карбонат; средство за зголемување на волуменот: сорбитоли; витамини (Л-аскорбинска киселина, никотинамид, ДЛ-алфа-токоферил ацетат, Д пантотенат калциум, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, птероилмоноглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин); ароми; средство против стврднување: поливинил пиролидон полиетилен гликол; репка концентриран сок во прашок; боја: рибофлавин; засладувачи: цикламати, сахарин; овошен сок во прашок - 0.1%.
Производот содржи засладувач.

Производот може да содржи лактоза (од млеко).

Употреба: Растворете една шумлива таблета во 1 чаша (200 мл) вода. Се препорачува по една (1) шумлива таблета на ден.

Мерки на претпазливост: Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.
Важно е да се придржувате кон балансирана исхрана и здрав начин на живот. Во случај на пречувствителност на било која состојка престанете со употреба на производот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Ако сте пропуштиле доза, земете ја наредната и продолжете со вообичаено дозирање. Не земајте двојна доза за да ја надоместите пропуштената. Да се чува на суво место, на температура под 25°C, заштитено од сончева светлина. Да се чува на места недостапни на мали деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се