AVENE Antirougeurs Смирувачка емулзија за нормална до комбинирана кожа со СПФ 30, 40 мл

eau thermale avene antirougeurs jour/day soothing emulsion spf 30  /  smiruvacka emulzija za normalna do kombinirana koza
AVENE Antirougeurs Смирувачка емулзија за нормална до комбинирана кожа со СПФ 30, 40 мл
1.601,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053623C
favorite_border

Опис на производот

Единствената комбинација на TRP-Regulin™ и Avene термалната изворска вода брзо го намалува и смирува чувството на непријатност и топлина на кожата.  Деконгестивните особини на декстран-сулфатот го намалуваат црвенилото. Маслото од пангамијата развиено од страна на Botanical Expertise Pierre Fabre помага при зачувувањето на рамнотежата на кожната микрофолора. Фотопротективен систем СПФ30 штити против УВА/УВБ зраци.

  • За нормална до комбинирана, чувствителна кожа
  • Кожа подложна на црвенило, хипоалергена, некомедогенa формула

Резултати: со деликатен мирис и лесна нелеплива структура, овој производ ја остава кожата мека и хидрирана. Кожата е смирена и сјајна, а црвенилото е редуцирано. Одлична подлога за шминка.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). C12-15 Alkyl Benzoate. Dicaprylyl Carbonate. Glycerin. Diisopropyl Adipate. Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [nano]. Water (Aqua). Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine. Diethylhexyl Butamido Triazone. Silica. Butyl Methoxydibenzoylmethane. Glyceryl Stearate. Peg-100 Stearate. Potassium Cetyl Phosphate. 1,2-hexanediol. 4-t-butylcyclohexanol. Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer. Blue 1 (Ci 42090). Caprylic/capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Decyl Glucoside. Disodium. Edta. Fragrance (Parfum). Glyceryl Behenate. Glyceryl Dibehenate. Octyldodecanol. Pongamia Glabra Seed Oil. Propylene Glycol. Sodium Dextran Sulfate. Sodium Hydroxide. Titanium. Dioxide (Ci 77891). Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Tribehenin. Tropolone. Xanthan Gum.

Употреба: нанесете наутро на целото лице и врат.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се