BOSNALIJEK Кофан инстант, 10 таблети

BOSNALIJEK Кофан инстант, 10 таблети
46,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017278C
favorite_border

Опис на производот

Кофан инстант таблетите се комбиниран лек кој содржи 3 активни супстанции: парацетамол, пропифеназон и кофеин.

Лекот Кофан инстант се применува за ублажување на болките од различно потекло како што се: главоболка, забоболка, менструални болки, постоперативни болки и ревматски болки, и за спречување на болка и покачена телесна температура при настинка и грип.

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав:

Една таблета содржи:

Парацетамол 200 мг
Пропифеназон 200 мг
Кофеин 50 мг

 

Употреба:

  • Возрасни: 1-2 таблети дневно
  • Адолесценти од 12-16 години: половина таблета дневно, по потреба и една цела таблета дневно

Предупредување:

Лекот не смее да се употребува подолго од 7 дена или во дози кои се повисоки од препорачаните без совет на лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се