FLEURANCE Крем за интензивно потхранување на кожата, 50 мл

FLEURANCE Крем за интензивно потхранување на кожата, 50 мл
748,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
028332C
favorite_border

Опис на производот

FLEURANCE NATURE Intense nutrition cream

  • Крем за интензивно потхранување на кожата со шеа путер, јојоба и алое вера
  • За сува кожа
  • Органска козметика

Формулиран од растителни активни состојки (алое вера, шеа путер, масло од јојоба и авокадо) и матичен млеч. По употреба кожата е мека, еластична и хидрирана.

Докажана ефикасност: резултатите од спроведената студија покажаа 105% подобрена хидратација на кожата по само 8 часа од употребата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, коко-каприлат/капрат, масло од семе на јојоба*, пчелин восок, цетеарил алкохол, олеински/линолови/линоленски полиглицериди, шеа путер*, цетеарил алкохол, сок од лист од алое вера*, масло од авокадо*, матичен млеч*, парфем, токоферол, ксантан гума, натриум хидроксид, дехидрооцетна киселина, бензил алкохол, лимонен, линалол, цитронелол.

*состојки од органско производство.

98% од вкупните состојки се од природно потекло.

31% од вкупните состојки се од органско производство.

Употреба: нанесете нежно на целото лице и вратот.

Мислења на потрошувачи

kitanovska.viki
5
Fleurance е инзвонредна природна козметика, кожата после нанесување на кремата е длабоко хидрирана, ја препорачувам
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се