FREZYDERM SensiTeeth Детска паста за заби 1000 ppm (6+ год.), 50 мл

Frezyderm SensiTeeth strawberry toothpaste pasta za zabi za deca vkus na jagoda
FREZYDERM SensiTeeth Детска паста за заби 1000 ppm (6+ год.), 50 мл
255,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
043742C
favorite_border

Опис на производот

  • Паста за заби за деца со арома на јагода – за деца над 6 години
  • Едноставно и безбедно
  • Антикариес гел
  • 1000 ppm
  • Флуорид+калциум
  • Минимизирање на алергиските реакции
  • Не содржи глутен, парабени, ароматични алергени, SLES, сапун и боја
  • Содржи натриум монофлуорофосфат
  • Погодно за хомеопати
  • Погодно во случаи на цилијакија

Оваа паста за заби, со пријатна арома на јагода, штити од кариес и ја зајакнува забната глеѓ. Чисти со помош на благи активни состојки. Синергијата на флуорид и калциум, ја зајакнува забната глеѓ, штитејќи ја од штетните ефекти на киселините и шеќерите.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: сорбитол, вода, хидриран силикат, глицерин, ПЕГ-8, арома, целулозна гума, ксантан гума, екстракт од мира смола, екстракт од жалфија, масло од жалфија, натриум лауроил саркозинат, калциум глицерофосфат, натриум монофлуорофосфат, бисаболол, натриум сахарин, полисорбат 20, натриум бензоат, натриум хидроксид, бензоева киселина, сорбинска киселина, калиум сорбат, ксилитол.

Употреба: нанесете мала количина од пастата на четка за заби и четкајте ги забите правилно 3 минути. Надгледувајте го четкањето кај детето за да се минимизира ризикот од голтање.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се