FREZYDERM SensiTeeth Детска паста за заби 1450 ppm (6+ год.) 50 мл

FREZYDERM SensiTeeth Детска паста за заби 1450 ppm (6+ год.) 50 мл
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
048463C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

 • Паста за заби за деца со арома на јагода
 • За деца од 6 години
 • Едноставно и безбедно
 • Овозможува природен заштитен слој на забите 1450 ppm
 • Флуорид + калциум
 • Минимизирање на алергиските реакции
 • Содржи натриум монофлуорофосфат
 • Погодно за хомеопати
 • Погодно во случаи на цилијакија

Не содржи: глутен, парабени, ароматични алергени, SLES, сапун и боја

 • Штити од кариес и ја зајакнува забната глеѓ
 • Штити од бактерии и иритации на непцата

Базирана е на калциум хидроксиапатит што претставува 97% од забната глеѓ и 70% од дентинот, со специјализиран состав кој природно ја зајакнува забната глеѓ и спречува нејзино уништување од киселини и кариес.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, сорбитол, хидриран силикат, глицерин, ПЕГ-8, бетаин, арома, ксантан гума, екстракт од мира смола, екстракт од жалфија, масло од жалфија, натриум лауроил саркозинат, калциум глицерофосфат, натриум монофлуорофосфат, бисаболол, целулозна гума, натриум сахарин, полисорбат 20, натриум бензоат, ксилитол.
После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Употреба: Нанесете мала количина од пастата на четка за заби и четкајте ги забите  правилно 3 минути.

Надгледувајте го четкањето кај детето за да се минимизира ризикот од голтање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се