FREZYDERM Baby Масло за теменици, 50 мл

FREZYDERM Baby Масло за теменици, 50 мл
515,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030803C
favorite_border

Опис на производот

  • Масло за омекнување на млечните корички (теменици) кај бебешката кожа
  • Специјална нега со камилица, алфа-бисаболол и витамин Е
  • Дерматолошки тестирано

Масло за омекнување на бебешката кожа, што помага за отстранување на коричките (теменици) од кожата на темето кај бебињата. Специјалните активни супстанции ја контролираат хиперсекреција на себум, го смируваат воспалението и ја подобруваат функцијата на бебешката кожа.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: хидрогенизиран полиизобутен, каприлик/каприк триглицериди, екстракт од цвет на камилица, бисаболол, капрлил гликол, токоферил ацетат, масло од лаванда, азилен, фенилпропанол, парфем, алфа-изометил јонон, амил цинамал, бензил бензоат, бензил салицилат, цинамил алкохол, цитронелол, кумарин, д-лимонен, гераниол, хексил цинамал, хидроксицитронелал, исоефгенол, линалол.

Употреба: нанесете на млечните корички и оставете маслото да дејствува 30-60 минути. Млечната коричка ќе омекне и лесно ќе се отстрани. Потоа измијте со шампон. За надворешна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се