HOLLE Органска млечна каша со банана (6+ месеци), 250 г

Holle organic milk cereal banana kasa za deca
HOLLE Органска млечна каша со банана (6+ месеци), 250 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035630C
favorite_border

Опис на производот

Holle Organic Органска млечна каша со банани

 • За бебиња почувајќи од 6 месеци
 • Органски сертифициран производ
 • Преработена храна на житна основа
 • Без додадени шеќери. Содржи природни шеќери
 • Без палмино масло
 • Само додадете вода

Нето-тежина: 250 г.

Содржина

Состојки: интегрално пченично брашно** 39%, полномасно млеко во прав* 30%, малтодекстрин*, банана во прав* 10%, обезмастено млеко во прав* 5%, калциум карбонат, тиамин (витамин Б1), витамин А, витамин Д.
*од органско производство.

Може да содржи траги од соја, сенф и лупин.

Нутритивени информации на 100 г производ: eнергетска вредност 1688 kJ/401 kcal, масти 9.3 г од кои заситени 5.1 г, јаглехидрати 63 г од кои шеќери 21 г, влакна 4.6 г, протеини 14 г, сол 0.33 г, витамин А 529 мкг, витамин Д 6.1 мкг, тиамин 1.3 мг, калциум 600 мг.

Нутритивени информации на порција2: eнергетска вредност 675 kJ/160 kcal, масти 3.7 г од кои заситени 2.0 г, јаглехидрати 25 г од кои шеќери1 8.6 г, влакна 1.8 г, протеини 5.7 г, сол 0.13 г, витамин А 212 мкг, витамин Д 2.4 мкг, тиамин 0.52 мг, калциум 249 мг.

1содржи природно присутни шеќери
2пакувањето содржи околу 6 порции.

Подготовка 

 1. Зовријте 150 мл вода и потоа изладете на температура од околу 50°С
 2. Додадете 4 лажици (40 г) од млечната каша
 3. Добро промешајте, оставете смесата да отстои и да се излади на телесна температура (37°С) и сервирајте

Важна напомена: Ве молиме во тек на подготовката на храната да се придржувате на упатството. За секој оброк подготвувајте свежа храна. Не го оставајте остатокот од храна за следниот оброк. Не ја загревајте храната во микро печка (ризик од изгореници). Придржувајте се кон балансирана исхрана и здрав начин на живот. Внимавајте на хигиената на забите на Вашето бебе, уште од појавата на првото запче. 
Да се чува на суво и ладно место. Кога ќе се отвори да се употреби во рок од 4 недели. 

Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Holle Organic Cereals with milk - Banana 250 g
Qull qumështi organik me banane 

 • Nga 6 muaj
 • Ushqim i përpunuar me bazë drithërash
 • Qull qumështi organik me banane për bebe nga muaji i 6- të
 • Produkt organik I certifikuar
 • Pa sheqerna të shtuara. Përmban sheqerna natyrale
 • Pa vaj palme
 • Vetëm shtoni ujë

Përgatitja

 1. Zieni 150 ml ujë dhe më pas ftohni në temperaturë rreth 50°C
 2. Shtoni 4 lugë (40 g) qull qumështi
 3. Përzieni mirë, lëreni përzierjen të qëndrojë dhe ftohet në temperaturën e trupit (37°C) dhe shërbejeni

Shënim i rëndësishëm: Ju lutemi, gjatë përgatitjes së ushqimit ndiqni udhëzimet. Për çdo vakt përgatitni ushqim të freskët. Ushqimin e mbetur mos e lini për vaktin tjetër. Mos e ngrohni ushqimin në mikrovalë (rrezik nga djegia). Ndiqni dietë të ekuilibruar dhe mënyrë të shëndetshme të jetesës. Ushqeni fëmijën tuaj me kujdes. Kushtoni vëmendje higjienës së dhëmbëve të fëmijës suaj që në daljen e dhëmbit të parë. 

Informacioni ushqyes në 100 g produkt: vlera energjetike 1688 kJ/401 kcal, yndyrna 9,3 g nga të cilat 5,1 g të ngopura, karbohidrate 63 g nga të cilat sheqerna 21 g, fibra 4,6 g, proteina 14 g, kripë 0,33 g, vitaminë A 529 µg, vitaminë D 6,1 µg, tiaminë 1,3 mg, kalcium 600 mg.

Informacioni ushqyes për porcion2: vlera e energjisë 675 kJ/160 kcal, yndyrna 3,7 g nga të cilat 2,0 g të ngopura, karbohidrate 25 g nga të cilat sheqerna1 8,6 g, fibra 1,8 g, proteina 5,7 g, kripë 0,13 g, vitaminë A 212 μg, vitaminë D 2,4 μg, tiaminë 0,52 mg, kalcium 249 mg.

1përmban sheqerna natyrale
2paketimi përmban rreth 6 racione

Përbërësit: miell gruri integral** 39%, qumësht i plotë pluhur* 30%, maltodekstrinë*, banane pluhur* 10%, qumësht pluhur i skremuar* 5%, karbonat kalciumi, tiaminë (vitamina B1), vitaminë A, vitaminë D. 
*nga prodhimi organik.

Mund të përmbajë gjurmë soje, mustarde dhe lupine.
Paketuar në atmosferë të mbrojtur.

Pesha neto: 250 g.