HOLLE Органска каша - јаболко и шумско овошје (8+ месеци) 220 г

HOLLE Органска каша - јаболко и шумско овошје (8+ месеци) 220 г
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035621C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 8 месец
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско овошно пире од јаболко со шумско овошје
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 220 г

Содржина

Состојки: јаболка* 49%, вода, концентрат од сок од јаболка** 8%, шумско овошје 7% (малина** 4%, боровинки** 3%), гриз од ориз**, концентрат од сок од црна рибизла.

  • ***од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: измешајте пред употреба.

Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се